+370 685 33383
+370 612 91449
Verta žinoti
Posted in

Apie anklodes

Salonuose ir parduotuvėse galime rasti įvairiausių anklodžių. Kuo jos skiriasi ir kaip išsirinkti tinkamiausią?

Kalbant apie anklodžių sudėtį, reikia atskirai paminėti antklodžių užpildą ir viršutinį sluoksnį. Kokybiškų antklodžių viršutinis sluoksnis visuomet natūralus, tai gali būti medvilnė, medvilnė satinas, batistas, perkalis arba tencelis. O pagal užpildo sudėtį antklodės skirstomos į tris grupes:
natūralaus pluošto,
– sintetinio pluošto,
– natūralaus pluošto, išgauto sintetiniu būdu.

Natūralaus užpildo antklodės pripildomos vilnos, šilko, medvilnės pluoštu ar pūkais.
Sintetinis pluoštas poliesteris gali būti kelių tipų – Dacron® 95°, TREVIRA® FILL ir kitokių pavadinimų tuščiaviduriai (kiauryminiai) pluoštai. Šiuolaikinis sintetinis pluoštas labai skiriasi nuo praeito amžiaus sintepono, yra lengvas, purus, kvėpuojantis, atsparus ir tinka alergiškiems žmonėms. Sintetinis pluoštas specialios technologijos pagalba dengiamas silikonu, todėl sintetines antklodes galima skalbti 60-95 laipsnių temperatūroje (tokioje temperatūroje žūsta dulkių erkutės).
Natūralus pluoštas, išgautas sintetiniu būdu – tai liocelis, tencelis (pagamintas iš medžio pluošto celiuliozės), susintetintas kukurūzų pluoštas. Tokios anklodės išlaiko natūralaus pluošto termoreguliacines ir drėgmės sugėrimo savybes, bet yra ilgaamžiškesnės, atsparesnės skalbimui ir vėlimuisi.
Apie atskirus pluoštus ir jų savybes skaitykite kitą savaitę:)

Renkantis antklodę labai svarbu jos storis. Antklodės gali būti:
vieno sluoksnio,
dviejų sluoksnių, susiūtų kraštuose – pavadinime pridedamas žodelis „DUO”,
dvigubos – dvi susegtos antklodės. Pavadinime pridedama „4 metų laikai”.
Vieno sluoksnio antklodės gali būti storesnės ir plonesnės, bet storumas ne visada pagrindinis kriterijus. Plona kupranugario vilnos antklodė gali būti šiltesnė už storesnę sintetinę antklodę.
Dviejų sluoksnių antklodės yra šiltesnės dėl tarp dviejų sluoksnių atsirandančio oro tarpo.
4 metų laikų antklodės yra universaliausios: jas sudaro dvi susegtos skirtingo storio antklodės. Šiltuoju metų laiku antklodės išskiriamos ir naudojamos atskirai.

Antklodės šiltumą rinkitės ne pagal metų laikus, o pagal miegamojo temperatūrą – kai kuriuose patalpose dėl šildymo žiemą būna taip pat šilta kaip ir vasarą. Šiltesnių antklodžių prisireikia pavasarį ir rudenį, kuomet šildymas dar neįjungtas arba jau išjungtas.

Skirtingi žmonės komfortiškai miega skirtingose temperatūrose, todėl Vakaruose senokai susiformavusi tradicija rinktis dvi skirtingas antklodes vietoj vienos dvigulės populiarėja ir pas mus. Beje, viengulės patalynės komplektai kainuoja daugiau nei dvigubai pigiau:)

Rekomenduojame turėti dvi skirtingo storio antklodes šiltam/šaltam orui arba rinktis 4 metų laikų antklodes.
Saldaus miego!

PASKYRA
Wishlist
Wishlist
Prisijungti
Create an account

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami patogesniam naršymui šiame tinklalapyje, paskyros valdymui bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Password Recovery

Pamiršote slaptažodį? Įveskite vartotojo vardą arba el.pašto adresą. Į el.pašto dėžutę gausite nuorodą naujam slaptažodžiui susikurti.

SHOPPING BAG 0